Pentru a beneficia de o reclama gratuita pentru serverul dumneavoastra,inregistrati-va,cei care cauta un anumit tip de server PvP-PvM,au gasit locul potrivit,pentru a putea cauta trebuie sa va inregistrati.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 O problema la un server...

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Kydu

Kydu


Mesaje : 3
Reputatie : 5
Data de inscriere : 02/01/2011
Varsta : 29
Localizare : Buzau

O problema la un server... Empty
MesajSubiect: O problema la un server...   O problema la un server... I_icon_minitimeMier Ian 05, 2011 9:53 pm

Salut! Sunt nou pe forum, nu stiu daca am respectat toate regulile(imi cer scuze anticipat). De vre-o saptamana incerc sa fac un server de metin pe ip.Imi merge sa il fac, eu intru pe el fara probleme dar nimeni altcineva nu se poate conecta(iar in mc ca sa ma conectez trebuie sa scriu ip-ul .100 -asa imi merge mie- ).Intrebarea: De ce nimeni nu poate intra pe el?
Dupa aceasta am incercat si cu un server prin hamachi(gandindu-ma ca poate am ip routabi, desii stiu ca nu am) dar din nou nu ma pot conecta decat eu. Am incercat la un vecin, m-am conctat la conexiune la hamachi, apoi site-ul(de register) a mers. Am bagat si ip-ul in mc si nu se conecteaza...Daca aveti vre-o idee?!
Va multumesc anticipat...
Sus In jos
http://www.22zone.tk
blockbuster

blockbuster


Mesaje : 3
Reputatie : 5
Data de inscriere : 30/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Metamorfossi/Athina/Greece

O problema la un server... Empty
MesajSubiect: O problema la un server..   O problema la un server... I_icon_minitimeSam Iul 30, 2011 7:41 pm

Salut, cand deschizi serverul adica, cand deschizi virtual pc, dai ./start, apoi dai close la firewall, daca accepti firewall-ul, nu pot playeri.
Sus In jos
 
O problema la un server...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: 9Metin :: Probleme & Intrebari-
Mergi direct la: